SOUSTŘEDĚNÍ 2018

Chorvatsko, Vrsar, Hotel Belveder. 2018
Fotogalerie zde, fotky budeme postupně přidávat.
Den D - den odjezdu a příjezdu.
Již druhý rok se naše malá banda vyndala na soustředění do Chorvatska. Odjezd plánovaný na čtvrteční večer 5.4.2018 se zdařil a skupinka vyjela kolem 22 hodiny z Kraslic. Cesta byla naplánovaná na trasu: Kraslice - Mnichov - Rakousko, Itálie, Slovinsko a posléze i vytoužené Chorvatsko. V Chorvatsku nás zradil hlavní tah na Poreč, provádějí zde opravy hlavního tahu a tak jsme se kousek vraceli a ,,kotěhulkama" vše objeli. Nakonec jsme dojeli do našeho cíle, město Vrsar.
Cesta trvala přibližně 11 hodin a vše bylo v pořádku.
Po ubytování v super pokojích s výhledem na moře jsme se zbalili a vyrazili na MTB. Opět naše oblíbené první kilometry a opět po pobřeží až k městu Poreč. Bylo pro nás až k údivu kolik se toho zde změnilo a co vše přibyli. Je vidět, že turismus zde vzkvétá a vlastníci rezortů investují nemalé peníze pro zlepšení služeb.

Naše první vyjížďka byla spíše ve volném tempu, takovéto klasické vyjetí po náročné cestě. Najelo se celkem 66km. Po návratu z kola se Jakub a Štěpán vydali k moři a zaplavali si tak své první metry v super studené vodě :) , ostatní jim fandili a popichovali je veselejma poznámkama. Jakub se Štěpánem si tak dali pouze 300m a se zmrzlejma nohava vylezli ven.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Den druhý. Silniční trénink.
Druhý den ráno začal pro Štepána s Jakub kolem 6:30, vydali se na první běžecký trénink. Zaběhli si trasu 9,62km v tempu nad 5min/km. Lehčím během tak naplno odstartovali své triatlonové soustředění.
Po snídani se vydali Jakub, Michal a Štěpán na silniční trénink, cíl který zněl: okruhy v délce 35-37km s navyšováním tempa bohužel nevyšel a příjemně se zvrtl k výletu do města Pula. Po cestě potkali Járu, ale bohužel ho už nesjeli a Jára odbočil na vedlejší cetstu na které ho bohužel nikdo nemohl najít 😁 . Nicméně nastvané tempo neustál Jakub a musel se od skupiny odloučit a pokračovat tak ve svém vejletnickém tempíčku až do Pula kde se skupinka opět sešla a projela si tak město.
Na zpáteční cestě se opět oddělil Michal a Štěpán a Jakub pokračoval sám. Nakonec se všichni sešli opět na hotelu kde si kluci šli zaplavat na bazén a Jakub po menším odpočinku vlezl opět do moře.
Distance běhu: 9,62km, distance cyklistiky 123Km, distance plavání v moři: cca 800m.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Den třetí. Rozdělení a znovunalezení.
Třetí den se nesl v duchu rozdělení naší party. Michal a Štěpán se vydali na trénink s Českou skupinou, která bydlí hned ve vedlejším hotelu. Nastoupili tak do rozjetého vlaku velice zkušených a zdatných cyklistů, kteří v nohách mají tento rok více jak tisíc kilometrů. Přineslo jim to strašně moc zážitků a do budoucna i zkušenosti s jízdou v balíku. Kluci se skupinou cca 10 lidí ujeli něco kolem 130km a nastoupali bezmála 2000 metrů.
Jakub s Járou se rozhodly pro okruhový trénink, na první okruh se vydal Jakub sám a bohužel díky výpadku signálu se s Jardou již nesešel. Objel tak dvě kola s finální distancí 91km. Po menší pauze se poté skontaktoval s Járou a šli spolu alespoň jedno kolo v opačném směru. Po cestě ochutnali místní pivo a v poklidu se vrátili na hotel.
Jakub si pak ještě zaběhl kratší trénink pro vyklusání.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Den čtvrtý. Společný švih.
V pondělí se celá parta rozhodla zasvětit den výletu směrem do města Pula, Toto město jsme navštívili jen okrajově v druhém dni. Tentokrát jsme jeli všichni a s pohodovým tempem jsme se dostali ke krásnému klesání  v tzv. Zátoce pirátů. Samo sebou, co dolů, to i nahoru. Po výjezdu nejtěžšího kopce dne nás čekal vlnitý profil až do Pula. Celou cestu nám vál silný protivítr a tak jsme volili pohodové tempo.
V městě Pula se kluci podívali do Arena Pula, která připomíná Římské Koloseum. Projeli si centrum města a přilehlý přístav. Nakonec prohlídky města nám začalo poprchávat a tak jsme volili úprk směr hotel.
S větrem v zádech se jelo neskutečně pohodově. Celá skupinka držela super tempo. Naneštěstí nás posléze chytl déšť a tak nebo tak jsme zmokli. 
Nicméně výlet se povedl, tempo solidní a spokojenost byla na všech frontách stejná! 
Tento den jsme společně najeli 99,2km.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Den pátý. Společná cesta do Novigradu.
Tento den jsme zasvětili horským kolům, v noci a ráno nám pršelo a tak jsme uvítali pozdější výjezd. Michal si doladil na horáku novou přehazku, Jára pořešil nějakou tu práci a pak se vyjelo. 
Cestu jsme volili podél pobřeží různými rezorty, cesty jsou pěkně sjízdné a v podstatě na sebe všechny navazují (tedy pokud se neopravují chodníky a přilehlé cesty).
Novigrad jsme dobili po necelých třech hodinách cesty, v tomto městě se pak oddělil Jakub s Michalem a frčeli zpět do Vrsaru aby si zde odkroutili další tréninkové jednotky. Cestou zpět jeli v tempu 26km/h.
Michal se po dojetí k hotelu rozhodl, že si vyšlape nohy a Jakub si odběhl tempový trénink.
Večer u večeře jsme se dohodli, že šestý den si půjde každý po svém.
Michal a Štěpán si naplánovali trénink s důrazem na kopce (silnice)
Jakub půjde dopoledne na MTB (volně) a odpoledně si zaplave 700m v moři a s přímou návazností odběhne tempový trénink na 5až 10km. Následně pak vyšlape nohy na MTB.
Jára si udělá volný den. Jak říká on sám: ,, nazuju pohory a vyjdu to na pohodu", takže si dá menší tůru a pak dohlídne na Jakuba při tréninku (hlídání mezičasů).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Den šestý. Ukaž co v tobě je.
Předposlední den našeho soustředění se Michal a Štěpán vydali sjíždět a vyjíždět kopec který byl takřka na dosah ruky (18km od hotelu) .. Trénink kopcovitého rázu jim nikdo nezáviděl a kluci si so náramně užili. Možná až moc 👀😁.
Jára s Jakubem volili jiný druh programu. Jára si hodil dopolední tůru s odpočinkem a Jakub si pro zahřátí odjel trénink kolem 50km. Po návratu na hotel se Jakub s Járou vydali na pláž a Jakub se vydal do moře na svůj poslední plavecký trénink, 750 metrů pokořil s časem 9:17. Následně po doplavání se Jakub převlékl a za doprovodu Jardy se rozeběhl na přibližně 5 kilometrovou trať s převýšením necelých 250 metrů. Nastavené tempo 3:09 na kilometr udržel pouze tři kilometry. Nicméně si dokázal, že forma šla rapidně nahoru.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Den poslední. Blátoman a vypadni.
Poslední den pobytu byl velice smutný, nejen že jsme vyjedli vše co bylo k jídlu u snídaně 😬😁, ale tady nám solidně ,,zachcalo z nebe"...
Nenechali jsme se odradit a každej se vydal svou cestou, Štěpán vyběhl chvilku po Jakubovi a Michal vyjel na MTB.
Nakonec si kolo odbili všichni, jen každý jinou trasu a objem, to aby nebyli vidět ty slzy smutku z návratu....

Žádné komentáře:

Okomentovat

Vítejte na stránkách klubu KOME.  VÝSLEDKY ŠINDEL CUP 2018 ZDE